STREATOR CITY DIRECTORY

1901-1902

LaSalle County Illinois

 

Transcribed by Bertha Emmett

 

Sn - Sz

SNEED, Alice (wid David)   h 213 S. Bloomington
SNEED, David M. Clerk bds 213 S. Bloomington
SNEYD, Joseph A. Glasswkr h 701 S. Monroe
SNEYD, Josephine   bds 701 S. Monroe
SNEYD, Lucy Dressmkr bds 701 S. Monroe
SNEYD, Mary E. Clerk bds 701 S. Monroe
SNEYD, Richard Fireman bds 701 S. Monroe
SNEYD, Samuel (Isabelle) Mach. h 1206 S. Bloomington
SNOWDON, Thomas Miner bds n s Morrell 1 e of Otter Creek
SNYDER, Carl Gatherer bds 317 N. Bloomington
SNYDER, Charles (Lithuana) Engine hostler h 105 E. Stanton
SNYDER, David (Mary) Glassblower h 317 N. Bloomington
SNYDER, George (Matilda) Carp. h 407 W. Grant
SNYDER, Joseph M. Engr. bds 107 E. Stanton
SNYDER, Nicholas (Margaret)   h 107 E. Stanton
SOBO, Michael (Juliana) Miner h e s Otter Creek opp Plumb
SOHNER, Otto Lab. bds 707 Glass
SOKATCH, Andrew Miner bds old No. 3 S. Bloomington
SOKATCH, Andrew (Annie) Miner h 916 Johnson
SOKATCH, John (Mary) Miner h old No. 3 S. Bloomington
SOLBERG, Charles Miner bds 806 E. Hickory
SOLBERG, David (Martha C) Motorman h 806 E. Hickory
SOLBERG, Elmer (Selma) Miner h 804 E. Hickory
SOLBERG, John (Christina) Miner h 806 E. Hickory
SOLOMON, Caroline (wid Benjamin)   h 1208 N. Park
SOLOMON, Edward T. (Jennie) Miner h s s Edson 2 w of Center
SOLOMON, Elizabeth Waitress 106 N. Bloomington
SOLOMON, John B. (Mary) Lab. h 205 N. First (R)
SOLOMON, Julia Dom. 218 W. Main
SOLOMON, Myrtle   bds 1208 N. Park
SOLOMON, Pearl T.   bds 1208 N. Park
SOLTES, Joseph (Anna) Miner h 1004 Painter
SOMMER, Henry (Elizabeth) Wood turner h 601 S. Vermillion
SOMMER, Philip H. Clerk bds 111 W. Main
SOMMER, Wm. (Caroline D) Shoemkr 111 W. Main, h same
SONSBARGER, Charles (Caroline) Driver h 611 N. Sterling
SOPER, Clifton W. Car inspector bds 608 N. Sterling
SOPER, James P. Vice pres. Streator Lumber Co. res Chicago, Ill
SOPHER, Alma   bds 1012 Carroll (R)
SOPHER, Alva Lab. bds 1012 Carroll (R)
SOPHER, George E. Glasswkr bds 703 W. Bridge (R)
SOPHER, Irwin Lab. bds 703 W. Bridge (R)
SOPHER, John M. (Rosa) Lab. h 703 W. Bridge (R)
SOPHER, Maude   bds 703 W. Bridge (R)
SOPHER, Morgan L. (Sarah) Miner h 1012 Carroll (R)
SOPHER, Samuel H. (Charlotte) Carp. h 104 S. Fifth (R)
SOPHER, Wm. H. (Ida) Miner h 105 N. Fourth (R)
SOPKO, George (Anna) Miner h 1312 Painter
SOPKO, John Bottler bds 1104 Johnson
SOPKO, John (Mary) Miner h old No. 3
SOPKO, Michael (Mary) Saloon 1102 Johnson, h 1104 same
SORTON, George Clerk bds 317 S. Monroe
SOULSBY, Catherine C.   bds 504 E. Stanton
SOULSBY, Joseph Switchman bds 708 Bronson
SOULSBY, Robert Bricksetter bds 504 E. Stanton
SOULSBY, Robert G. (Elizabeth) Janitor h 504 E. Stanton
SOULSBY, Thomas Driver bds 708 Bronson
SOUSLEY, Charles (Carrie) Sousley & Lentz h 412 S. Vermillion
SOUSLEY & LENTZ Charles Sousley, Schuyler C. Lentz;  Fruits and Produce 120 S. Vermillion
SOUTHWICK BROS. Eugene and Wm. H.;  Clothiers 303 E. Main
SOUTHWICK, Eugene E. (Jessie N) Southwick Bros. h 310 S. Monroe
SOUTHWICK, Nelson M. (Ellen)   h 117 W. Wilson
SOUTHWICK, Wm. H. (Jennie S) Southwick Bros. h 117 W. Wilson
SOUTHWICK, Wm. M. (Ellen)   h 114 Sixth
SOWDEN, Nellie Teacher bds 617 N. Wasson
SOWDEN, Thompson (Johanna) Miner h 617 N. Wasson
SOWERBY, Edward (Anna) Miner h 1516 Baker
SOWERBY, Frederick Miner bds 1007 Bilger
SOWERBY, George (Elizabeth) Miner h 1007 Bilger
SOWERBY, James E. Teamster bds 1007 Bilger
SOWERBY, Joseph (Ann) Miner h 316 Bronson
SOWERBY, Thomas (Mary) Coal opr. h 302 Bronson
SOWERS, Em. J. (Bertha) at Mills & Hupp h 204 S. Park
SPACHT, Louis H. (Sarah J) Lab. h 210 Water
SPACHT, Luella I. Laundress bds 210 Water
SPACHT, Nettie G.   bds 210 Water
SPALDING, Lyceum   406-408 N. Park
SPANIOL, Amelia Dressmkr bds 405 W. La Rue
SPANIOL, Anna   bds 405 W. La Rue
SPANIOL, Elizabeth R. Clerk bds 509 W. Grant
SPANIOL, Katherine   bds 509 W. Grant
SPANIOL, Louis (Minnie) Glassblower h 405 W. La Rue
SPANIOL, Matilda Smstrs bds 509 W. Grant
SPANIOL, Michael (Margaret E) Glassblower h 509 W. Grant
SPANION, Mary (wid Henry)   h 211 W. La Rue
SPEARS, Alexander (Sarah N) Blksmith bds 610 E. Elm
SPEARS, Thomas A. (Hortense E) Brakeman h 1106 Wilson
SPENCER, David J. (Martha M) Mason and Plaster Contractor 216 S. Sterling, h same
SPENCER, George Miner bds 602 Powell
SPENCER, James W. (Electa)   h 602 Powell
SPENCER, John Brickmkr bds CB & Q House
SPENCER, Joseph M. Tel. opr. bds 216 S. Sterling
SPENCER, Minnie Clerk rms 209 N. Vermillion
SPENCER, Zella (Elizabeth) Sectionhand h 601 Powell
SPICER, Amanda   bds 712 Harrison
SPICER, Cleola   bds 712 Harrison
SPICER, James (Louisa) Lab. h 712 Harrison
SPICER, Louis Teamster bds 712 Harrison
SPISAK, Anna (wid Joseph)   bds 1304 N. Shabbona
SPISAK, Joseph Miner h 1304 N. Shabbona
SPRAGGON, Elizabeth   bds 412 Plumb
SPRAGGON, Mary A. (wid Robert)   bds 412 Plumb
SPRAGGON, Nicola Miner h 412 Plumb
SPRAGGON, Shotton (Mary E) Miner h 1204 E. First
SPRAGUE, Edward B. Clerk bds 115 S. Wasson
SPRAGUE, Henry M. (Leonora) Grocer 312 S. Bloomington, h 102 La Salle
SPRAGUE, Wm. L. Packer bds 115 S. Wasson
SPRINGER, Harry Glassblower bds 316 Rush
SPROCH, Peter (Anna) Miner h 813 Jackson
SPROLES, Wm. C. (Effie) Porter h 711 E. Main
SPROULE, Rachel (wid John)   h 212 River av
SPROULE, Rachel Bkkpr bds 212 River av
SPROULE, Robert H. (May) Williams & Sproule h 310 Court, Tel 1753
SPROULE, Mary (wid John)   h 205 E. Wilson
SQUIBB, James R. (Christina) Grocer 807 E. Wilson, h same
SQUIRES, James I. (Anna N) Glassblower h 401 N. Shabbona
STAFFORD, Estella Laundress bds 204 W. Morrell
STAH, John (Mary) Miner h 911 Jackson
STANDARD OIL CO. Peter Radigan agt. w s Bloomington s of Seventh
STANGER, Harry R. Molder bds 112 E. Lincoln av.
STANGER, Jonathan P. (Sarah C) Moldmkr h 112 E. Lincoln av.
STANLEY, Jacob (Margaret) Miner h 812 N. Everett
STANLEY, Joseph (Ellen) Glassblower h 213 Sixth
STAR COAL CO. Wm. H. Holcomb, Pres. and Genl Mngr, Isaac N. Perry Vice pres and Treas, Charles H. Rathbun Sec and Asst Genl Mngr 326 1-2 E. Main, Tel 87
STARK, Charles Tinner bds CB & Q House
STARK, Clare V. (Minnie) Carp. h 603 E. Wilson
STARK, Dolph A. (May) Carp. bds 308 S. Fifth (R)
STARK, Drusilla (wid Henry)   h 308 S. Fifth (R)
STARK, Herbert   bds 308 S. Fifth (R)
STARKEY, George Glasswkr bds 507 Sangamon
STARKEY, Joseph (Mary E) Miner h 507 Sangamon
STARKIE, Peter (Alice) Bottleblower h 122 W. Hickory
STARKIE, Peter Jr. Gatherer bds 122 W. Hickory
STASHKO, Andrew Miner bds 1506 Union
STASHKO, John (Mary) Lab. h 1216 N. Everett
STAUBER, Adolph (Mary) A. Stauber Mfg. Co. h s w cor Richard and Frech
STAUBER, Adolph Jr. Student bds s w cor Richard and Frech
STAUBER, A. MFG CO Adolph, Carl and Leo Stauber,  Clothing mnfrs n w cor Fourth and Richard
STAUBER, Carl  A. Stauber Mfg Co. bds s w cor Richard and Frech
STAUBER, Katharine   bds s w cor Richard and Frech
STAUBER, Leo  A. Stauber Mfg Co. bds s w cor Richard and Frech
STEAD, Wm. Gasmkr bds 708 E. Lundy
STEARNS, Albert (Minnie) Glassblower h 405 W. Morrell
STEELE, David (Jane E) Constable h 309 S. Everett
STEELE, Samuel A. (Ella) Saloon 619 E. Main, h 617 same
STEENER, Adam (Annie) Miner h s s Grant 1 w of Jackson
STEFANIC, John (Helen) Miner h 1006 Hall
STEFANIC, Susan   bds 1006 Hall
STEFFENS, Simon (Helena) Shoemkr h 509 S. Park
STEIMETZ, John (Catherine) Stone cutter h 1003 N. Wasson
STEIN, Joseph Carrier bds 218 N. Bloomington
STEINBACH, John P. Cigarmkr h 110 Washington
STEINBRENK, Julius (Emma) Blksmith h 1207 N. Wasson
STEINMAYER, Carl A. Meats 705 E. Main, h same
STEINMAYER, Samuel T. (Mary) Foreman h 1013 E. Wilson
STEMPEL, Henry (Minnie) Miner h w end of First
STEMPEL, Henry Jr. Glasswkr bds w end First
STEPHENSON, Robert M. (Margaret E) Miner h 1303 N. Sterling
STETSON, George (Ellen) Miner h w s Otter Creek 1 s of James
STEVE, Wm. Miner h 512 W. Grant
STEVENS, Earl   bds 915 S. Vermillion
STEVENS, Ellen   bds 212 E. Twelfth
STEVENS, E. Clark (Estella) Electrician h 320 S. Monroe
STEVENS, George C. Agt. bds 320 S. Monroe
STEVENS, Keziah (wid George)   h 704 E. Morrell
STEVENS, Maria E. Smstrs bds 704 E. Morrell
STEVENS, Ray (Rose)   h 915 S. Vermillion
STEVENS, Rebecca Compositor bds 704 E. Morrell
STEVENS, Wm. (Mary) Lab. h 212 E. Twelfth
STEVENS, Zoe Z.   bds 320 S. Monroe
STEVENSON, Daniel W. (Harriet A) Real estate 224 E. Main, h 207 W. Wilson
STEVENSON, Jane R.   bds 215 Sixth
STEVENSON, Matthew Lab. bds 215 Sixth
STEVENSON, Robert (Hannah)   h 306 Bronson
STEVENSON, Robert Stonemason h 215 Sixth
STEWART, Arthur (Anna) Express messenger bds 215 S. Vermillion
STEWART, Charles E. (Caroline) Physician 202 E. Main, h 308 N. Park, Tel 1963
STEWART, Charles R. (Ann) C. R. Stewart & Son h 1210 N. Park
STEWART C. R. & SON Charles R. and James C.;  Sand dealers 1210 N. Park
STEWART, Daniel R. (Myrtle O) Engr. h 102 S. Second (R)
STEWART, Daniel T. (Bessie) Lab. h 1207 S. Bloomington
STEWART, David (Hannah) Miner h 117 W. Second
STEWART, George H. (Laura) Painter h 108 W. First (R)
STEWART, Harriet F.  Dressmkr bds 405 S. Sterling
STEWART, James (Ella) Tinner h 308 S. Park
STEWART, James C. C. R. Stewart & Son bds 1210 N. Park
STEWART, John (Alice) Shoemkr h 117 S. First (R)
STEWART, John (Anna) Teamster h 329 Boys
STEWART, Joseph (Ada) Lab. h 121 W. Third
STEWART, Joseph W. Lab. bds 117 W. Second
STEWART, Joshua (Julia) Brakeman h 121 S. Vermillion
STEWART, Lillian   bds 308 S. Park
STEWART, Margaret Dressmkr bds 117 W. Second
STEWART, Nancy Mrs.   h 1011 W. Main (R)
STEWART, Smith F. (Keziah) Confectioner 807 W. Bridge, h 110 S. First (R)
STEWART, Stephen T. (Celinda)   h 405 S. Sterling
STEWART, Wm. H. Lab. bds 117 S. First (R)
STEWART, Wm. L. (Maude) Carp. h 106 S. Fifth (R)
STIERLE, Ferdinand C. (Margaret) Pastor German Ev Church h 131 S. Monroe
STILES, Aaron K. (Emily D) Pres. Streator Gas and Light Co. h 702 N. Shabbona
STILES, Everell D. Sec. Streator Gas and Light Co. bds 702 N. Shabbona
STILES, Roy E. (Ethel) Baggageman h 508 N. Grant
STILLSON, James A. (Mary) Carp. h 406 W. Grant
STINARS, Andro (Susanna) Lab. bds 815 James
STIRRUP, Wm. H. Cigars 118 N. Bloomington, h same
STITES, Sarah E.   bds 601 E. Bridge
STOBS, Anna E. (wid Robert)   h 509 S. Vermillion
STOBS, Duncan S. (Lillian) Miner 513 E. Lundy
STOBS, Wm. (Matilda) Miner h 204 E. Grant
STODDART, Charles (Elizabeth) Carp. h 501 E. La Rue
STODDART, John (Mary E) Flour and feed 115 N. Vermillion, h 110 La Salle
STOLKMANN, Caroline (wid Diedrich)   bds 522 S. Illinois
STOLTZ, Ellen Student bds 312 E. Kent
STOLTZ, Frank F. (Eliza) Pastor Park Presbyterian Church h 312 E. Kent
STONE, Abby B. (wid Wm H)   bds 803 E. Broadway
STONE, Charles W. Agt. bds 501 S. Monroe
STONE, Francis A. (Clara B) Agt. h 501 S. Monroe
STONE, James Miner bds 601 E. Hickory
STONE, Lloyd P. Clerk bds 803 E. Broadway
STORMER, Daniel W. (Myrtle) Driver h 401 E. Bridge
STORTS, Joseph (Mary) Miner h 1419 Walnut
STORZ, Oscar T. E. Bottler bds 916 Charles
STORZ, Wilhelm (Frederica)   h 916 Charles
STOUDER, Charles Plumber bds 207 N. Third (R)
STOUDER, Jerome B. (Emma) Lab. h 207 N. Third (R)
STOUDER, Prudence A.   bds 312 S. Sterling
STOUT, Abbie M. Mrs. Boarding 307 S. Park
STOUT, George H. (Abbie M) Plumber h 307 S. Park
STREATOR AQUEDUCT CO. Walter Reeves Pres., Alfred Birnie Vice Pres., Charles L. Goodhue Sec and Treas, Davidson E. Huggans Mngr 120 N. Park, Tel 82
STREATOR BOTTLE AND GLASS CO. Mathew W. Jack Pres., Gustav Hausman Vice Pres and Treas., Wm. J. Crane Sec.; Mnfrs of bottles n e cor Broadway and Glass
STREATOR CATHEDRAL GLASS CO THE W. James Williams Pres., Charles E. Ryon Sec, Harry W. Lukins Treas. 616 S. Vermillion
STREATOR CLUB Thomas F. Murphy Pres, Harry W. Lukins Vice Pres., S. W. Plumb Sec and Treas 317 1/2 E. Main, Tel 57
STREATOR CUSTOM MILLS Horace Y. Nichols propr. 214 N. Sterling
STREATOR CLAY MNFG CO THE James C. Daugherty Pres, Thomas Connelly Vice Pres, Robert D. Scott Sec., Thomas G. Hood Treas, James Park Supt;  Mnfrs of Sewer Pipe, Tile & General Clay Products w s Wabash R.R 1/2 mile s of city limits
STREATOR DAILY MONITOR Wm. W. Bean propr 212 N. Sterling
STREATOR DECORATING CO THE Louis O. Lorenz Pres, Samuel I. Myer Sec;  Wall Paper, Window shades, Room mouldings, Paints, Oils, Scenic and Interior Decorations 120 S. Bloomington, Tel 1704
STREATOR GAS AND LIGHT CO Aaron K. Stiles Pres, Everell D. Stiles Sec. s e cor Vermillion and Hickory
STREATOR GERMAN BUILDING ASSOC. Louis O. Lorenz Pres, George A. Schmid Vice Pres, Joseph Kopf Sec, John Alband Treas Room 7, Schiltz Bldg
STREATOR HIGH SCHOOL   w s Bloomington bet Lincoln av & Morrell
STREATOR HOME BUILDING AND LOAN ASSOCIATION Daniel Heenan Pres, Joseph F. Dicus Vice Pres, Bernard T. Keating Sec, Bernard A. Hattenhauser Treas. 207 E. Main
STREATOR LUMBER CO Fred T. Rolph Pres and Treas, James P. Soper Vice Pres, Charles J. Poggi Sec. 523 E. Main
STREATOR MERCANTILE CO THE Wm. H. Holcomb Sec & Treas, Wm. R. Hawkins Genl Mngr, Isaac N. Perry Vice Pres, Charles H. Rathbun, Pres Groceries, Dry Goods, Boots & Shoes, Notions, Millinery, Furnishings 117 E. Main
STREATOR NATIONAL BANK Fawcett Plumb Pres, Frank M. Ryon Vice Pres, Harry W. Lukins Cashr, Louis Nater Asst Cashr 325 E. Main, Tel 90
STREATOR PAVING BRICK CO Fawcett Plumb Pres, Frank Whiting Vice Pres, George Goulding Sec and Treas, James P. Fargo Supt. Opera House Blk
STREATOR PUBLIC LIBRARY Mrs. Mary L. Wright librarian 116 S. Monroe
STREATOR SIFTINGS (weekly) Frank Cox & Son proprs 122 S. Vermillion
STREATOR STEAM LAUNDRY Wm. M. Griffith propr 422 E. Main, Tel 1903
STREATOR VOLKSBLATT (weekly) Wm. Ackermann propr 506 E. Main
STREETER, Charles L. (May E) Jeweler h 206 S. Vermillion
STREETER, Thomas L. (Nellie B) Second hand goods 404 E. Main, h same
STREMME, Elmer V. (Harriet) Express messngr h 319 S. Vermillion
STRICHKO, John (Anna) Miner h 1424 Otter Creek
STRINGER, John (Mary) Miner h 912 N. Monroe
STRINGER, John Jr. Miner bds 912 N. Monroe
STRINGER, Mark Bartender bds 912 N. Monroe
STRINGER, Mary   bds 912 N. Monroe
STRINGER, Thomas Miner bds 912 N. Monroe
STRITE, Inez E. (Clinton) Teacher bds 610 E. Broadway
STROM, Henry A. Carp. bds 501 S. Illinois
STRUTTON, Charles Painter rms 112 S. Park
STUBENRAUCH, Edward H. Tinner bds 217 S. Everett
STUBENRAUCH, Peter (Sophia) Tinner h 217 S. Everett
STUKEY, Fannie Dom. 305 S. Monroe
STUSKO, Joseph (Mary) Miner h 412 Twelfth
SULLIVAN, Ann L. Dressmkr bds 119 S. Everett
SULLIVAN, Benjamin Miner bds 616 Bronson
SULLIVAN, Charles F. Clerk bds 119 S. Everett
SULLIVAN, James (Frances) Miner h 616 Bronson
SULLIVAN, James A. (Maria) Lab. h 808 N. Everett
SULLIVAN, Jennie   bds 616 Bronson
SULLIVAN, Julia G. Seamstress bds 808 N. Everett
SULLIVAN, Katherine L. Clerk bds 119 S. Everett
SULLIVAN, Mary A. (wid John)   h 119 S. Everett
SULLIVAN, Peter R. Bottleblower bds 119 S. Everett
SULLIVAN, Thomas E. Lab. bds 808 N. Everett
SULLIVAN, Timothy J. (Sarah A) Lab. h 139 S. Bloomington
SULLIVAN, Wm. A. Clerk bds 119 S. Everett
SUMMERROW, James Porter Hotel Arlington
SUMMERS, James M. (Lizzie) Condr h s w cor Broadway and Otter Creek
SUMNER, Louis Lab h 1110 Livingston
SUMSCHOCK, Susan Dom. 709 E. Broadway
SUN FIRE INS CO OF NEW ORLEANS Murphy & Heller agts 119 E. Main
SUPERIOR CO THE Albert Duis Pres, Otto A. Kietzman Vice Pres, John W. Keeley Sec, Charles J. Gurney Treas;  Mnfrs of Windmills, Tanks and Tank Heaters s w cor Hickory and Iowa av
SURGENT, George (Sophia) Miner h old No. 3 Church
SUTCLIFF, John A. (Sarah) Engr. h 615 N. Shabbona
SUTTIE, Alexander (Margaret) Miner h 910 Painter
SUTTIE, James C. Clerk bds 106 N. Bloomington
SUTTIE, Mary (wid James C)   bds 906 Painter
SUTTIE, Wm. S. (Elizabeth J) Teamster h 906 Painter
SUTTON, Frank Lab. bds 1210 N. Everett
SUTTON, Nora A. Dom. bds 1210 N. Everett
SUTTON, Sarah A. (wid George)   h 1210 N. Everett
SVATZ, John (Anna) Miner h 1002 E. First
SVERHA, George (Elizabeth) Saloon h 1205 First av
SWAIM, Albert Switchman bds 1001 E. Main
SWAIN,  Blanch L.   bds 311 E. Bridge
SWAIN, De Witt C. Horseshoer 122 S. Park, h 311 E. Bridge
SWAIN, Earl G. Student bds 311 E. Bridge
SWAIN, Frederick G. Blksmith bds 311 E. Bridge
SWAIN, James (Elizabeth) Miner h 524 S. Illinois
SWANSON, Charles O. (Augusta) Glassblower h 609 Adams
SWANSON, Gustave A. (Ada) Lab. h 1005 Charles
SWANSON, Matthew F. (Tillie) Lab. h old No. 3 Jefferson
SWARTHOUT, Rinaldo B. (Maria A) Tmstr h n s Edson 3 w Center
SWARTZ, Christine   bds s e cor Broadway and Otter Creek
SWARTZ, James W. (Elizabeth) Grading contr h 306 S. Vermillion
SWEDISH LUTHERAN CHURCH   809 E. Lundy
SWEELY, Anna (wid George)   h e s Otter Creek 1 s of James
SWEELY, Edward Lab bds e s Otter Creek 1 s of James
SWEELY, Oscar Lab. bds e s Otter Creek 1 s of James
SWEENEY, Frank M. Tel. opr bds 208 High
SWEENEY, Michael Engr bds 314 N. Bloomington
SWEET, Albert L. Pres. Chicago, Wilmington & Vermillion Coal Co. res Chicago, Ill
SWEET, Egbert J. (Elva M) Tmstr h 504 Bronson
SWEET, Frederick (Alice) Carp. h 316 W. Sumner
SWEET, Harriet (wid Leonard L)   bds 817 Painter
SWEET, Louis A. (Jessie E) Brick mason h 1005 Riverside av (R)
SWEETSER, Edward Messenger bds 304 S. Sterling
SWEETSER, Frank D. Clerk bds 304 S. Sterling
SWEETSER, John H. (Laura) Messenger h 304 S. Sterling
SWEETSER, Lora   bds 304 S. Sterling
SWEETSER, Wm. H. Hostler bds 304 S. Sterling
SWIFT, Charles (Letitia) Molder h 1115 E. Main
SWIFT, Dee A. (Mary A) Lab. h 421 E. First
SWIFT, George (Frances) Molder h 107 Penn
SZOVANICS, Katherine Dom. City Hotel